FANDOM


Aleja Jana Pawła II - ulica o długości około 2,5 km. Jedna z najdłuższych ulic miasta. Ciągnie się od ulicy Kolejowej do skrzyżowania z Aleją Zwycięstwa.

PrzebiegEdit

Aleja Jana Pawła II wybiega z ulicy Kolejowej zaraz za przejazdem kolejowym. Następnie biegnie do ronda, gdzie krzyżuje się z ulicą Polną i dalej z ulicami: Zbożową, Wojska Polskiego, Adama Mickiewicza, Kościelną, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Sportową. Kończy się na skrzyżowaniu z Aleją Zwycięstwa i dalej biegnie już jako ulica Szkolna.

ZabudowaEdit

Do ulicy Wojska Polskiego po lewej stronie ulicy dominuje zabudowa bloków Spółdzielni Mieszkaniowej, a po prawej stronie znajdują się pola i łąki. Później, aż do końca staje się ulicą dwupasmową i dominuje zabudowa domów jedno lub dwupiętrowych. Na odcinku od ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego do ulicy Sportowej znajduje się również kilka bloków mieszkalnych.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.